Chrom – wartościowy minerał

Dawniej był uważany za pierwiastek toksyczny dla organizmu, dziś wiemy, że jego działanie jest pozytywne. Wysoki poziom cukru i cholesterolu, przemęczenie i drażliwość to oznaki, że mamy w organizmie niedobór tego minerału. O jakim minerale mowa? O chromie. Chrom uważany jest za pierwiastek niezbędny do prawidłowego działania ludzkiego organizmu.

Za jedną z najbardziej istotnych jego funkcji uważa się wzmaganie trzustki do wytwarzania insuliny. Regularne przyjmowanie chromu może zapobiec zachorowaniu na cukrzycę typu drugiego. Ponadto na ważny wpływ na układ krwionośny. Chrom utrzymuje w normie poziom cholesterolu we krwi, obniża prawdopodobieństwo zachorowania na miażdżycę i zawał serca oraz zapobiega zapaleniu naczyń.

Cieszy się także dużą popularnością wśród osób odchudzających się, ponieważ przyspiesza redukcję tkanki tłuszczowej i zmniejsza apetyt, ze względu na regulację poziomu cukru we krwi. Warto także wiedzieć, że przyjmowanie chromu w naturalnej postaci poprzez spożywanie produktów pełnoziarnistych jabłek czy zielonego groszku, może być niewystarczające. Niestety, ale żywność ulega wysokiemu przetworzeniu, co powoduje, że ilość tego minerału jest znikoma. Z tego powodu warto sięgać po suplementy diety i uzupełniać niedobory.

napoje www.djkayslay.org