Co warto zrobić przed wyjazdem pod namiot

Jeśli planujesz wyjazd pod namiot, przed samym wyjazdem powinieneś zrobić kilka bardzo ważnych rzeczy. Oprócz samego dokonania wyboru miejsca i sporządzenia listy potrzebnych rzeczy, jest jeszcze kilka istotnych czynności, które należy wykonać przed wyjazdem.

Jeśli planujesz wyjazd pod namiot, odpowiednio wcześniej powinieneś sprawdzić, czy Twój namiot jest sprawny. Czy nie jest dziurawy, czy jest wyposażony w niezbędną ilość śledzi i czy jest na tyle sprawny, aby mógł pełnić funkcję Twojej noclegowni podczas wyjazdu.

Koniecznie musisz również sprawdzić, czy masz śpiwór i karimatę. Sprawdź sprawność kuchenki spirytusowej i dokup do niej paliwo.

Zrób zakupy potrzebnej żywności, artykułów higienicznych i ubrań – jeśli to konieczne. Jeśli rezerwowałeś miejsce na kempingu, tuż przed wyjazdem zadzwoń tam, by upewnić się, że Twoja rezerwacja jest aktualna i potwierdź ją.

Powiadom najbliższe Ci osoby, że wyjeżdżasz i przekaż im numer telefonu do kempingu, na którym rozbijesz namiot. Przed samym wyjazdem upewnij się, że niczego nie zapomniałeś i wyruszaj w drogę!.