Co zabrać na wakacje nad jeziorem?

Jeżeli zdecydowałeś się na spędzenie zbliżającego się urlopu nad jeziorem, w Twojej wakacyjnej walizce nie może zabraknąć kilku rzeczy. Podpowiadamy, co ze sobą zabrać, wybierając się na wypoczynek nad jeziorem. Przede wszystkim należy zapakować środki przeciwko komarom i innym uciążliwym owadom.

Należy zabrać zarówno te, które działają odstraszająco na insekty, jak i te które łagodzą objawy ukąszeń. Nie można zapomnieć także o apteczce z lekami. Ośrodki wypoczynkowe są zazwyczaj położone nad brzegiem jeziora, nierzadko w środku lasu, zatem najbliższa apteka może znajdować się kilka kilometrów dalej.

Zatem warto mieć przygotowane na awaryjne sytuacje leki przeciwbólowe, plastry w razie skaleczeń i zadrapań oraz leki na drobne przeziębienie. Warto także zabrać latarkę, zwłaszcza jeśli przewidujemy nocleg na polu namiotowym. Poza tym trzeba spakować do walizki ubrania zarówno na ciepłe, jak i chłodne dni.

Pogoda jest zmienna, zatem warto zabrać kurtkę przeciwdeszczową i półbuty na piesze wędrówki i wieczorne siedzenie przy ognisku.

Warto również zaopatrzyć się w półbuty bhp