Czy warto studiować?

Kilkadziesiąt, a nawet kilkanaście lat temu dyplom stanowił przepustkę do lepszego życia. Możliwość realizacji swoich planów zawodowych, a do tego atrakcyjne wynagrodzenie! Taka perspektywa zachęciła wiele młodych osób do nauki na uczelniach wyższych.

Jednak obecnie sytuacja diametralnie się zmieniła. Coraz częściej osoby wykonujące proste, manualne prace, legitymują się wykształceniem wyższym.

Jakim cudem ukończenie studiów prowadzi obecnie do słabo wynagradzanej pracy, a rzadko kiedy daje prestiż? Co takiego się stało, iż obecnie o wiele łatwiej znaleźć dobrze zarabiającego specjalistę po szkole zawodowej, a o wiele trudniej znaleźć równie zamożnego absolwenta uczelni wyższej? Przede wszystkim problem tkwi w statystyce i prawach wolnego rynku, które są niemożliwe do uregulowania. Zgodnie z tymi prawami funkcjonuje następująca zasada: im więcej danego dobra, tym jest ono tańsze.

Nie oznacza to bynajmniej, iż nie powinniśmy się uczyć na uniwersytetach. Nauka prawie w każdym warunkach jest opłacalna.

Studia dietetyczne Poznań podręczniki używane poznań www.euregiobodensee.org