Edukacja wyższa w USA

Jeśli ktoś wyjechał do Ameryki by studiować, na pewno nie popełnił błędu. Zdaniem wielu, Stany Zjednoczone mają do zaoferowania jedne z najlepszych uniwersytetów na świecie.

Ivy League, czyli Liga Bluszczowa, to grupa prywatnych uniwersytetów, których tradycja sięga roku 1954. Grupa liczy ośmiu członków: Brown University (Providence), Columbia Univeristy (Nowy Jork), Cornell Univeristy (Ithaca), Dartmouth College (Hanover), Harvard University (Cambridge), Princeton University (Princeton), University of Pennsylvania (Filadelfia) i Yale University (New Heven).

Każda z tych jednostek przoduje w konkretnych dziedzinach i jest uważana za wybitną nie tylko w USA, ale i na całym świecie. Jeśli ktoś mieszka w Stanach Zjednoczonych, jest ambitny, chce się kształcić i poszukuje dobrej uczelni, zdecydowanie powinien roważyć wybór tych należących do Ivy League.

Dyplomy pochodzące z tych właśnie uniwersytetów cieszą się dużym zainteresowaniem przyszłych pracodawców. Warto też pamiętać, że rok temu w Polsce powstała pierwsza fundacja (Fundacja Ivy Poland), która pomaga w finansowaniu studiów na tych czołowych uczelniach.

http://www.mtlumaczenia.pl/szwedzki tanie książki używane poznań www.zabicbobra.pl