Komis to czy antykwariat?

Czasami granica pomiędzy tym, które miejsce możemy określić mianem komisu, a które jest antykwariatem bywa szalenie cienka. W takich sytuacjach decyduje często wola samego właściciela – czy chce on nazwać swój punkt w taki lub inny sposób.

Generalnie przyjęło się, że w antykwariacie oferowane są przedmioty stare, które mają swoje historię i czasami można je spokojnie określać mianem antyków. Komis ma znacznie szerszą formułę, choć zwykle skupuje się w nim szeroko rozumiane przedmioty użytkowe.

Elektronika, komputery, sprzęt AGD, wartościowa odzież i galanteria – to wszystko można znaleźć w komisie. Bywa jednak, że nie brakuje w nim także rozmaitych staroci, które spokojnie mogłyby znaleźć swoje miejsce w porządnym antykwariacie.

To oznacza, że niektóre komisy, także te bardzo niszowe i ukryte w bocznych uliczkach, mogą być świetnym miejscem na uzupełnienie kolekcji o wartościowe dobra. Prowadzący komis nie zawsze znają się na wycenie dóbr antykwarycznych, więc szansa na tani zakup jest naprawdę spora.

W komisie czasami można nawet zostawić swoje auta na sprzedaż, jeżeli szybko potrzebujemy gotówki.

www.antalya2012ewc.com