Kosmetyki pełne witamin i minerałów

To, że dzięki witaminom możemy cieszyć się zdrowym wyglądem, wiemy nie od dziś. Coraz więcej osób ma świadomość, że witaminy i minerały to nie tylko pełnowartościowa dieta bogata w warzywa i owoce. Coraz większą popularnością cieszą się kosmetyki, które pozwalają na dostarczenie ciału substancji odżywczych także od zewnątrz, co znacząco wpływa na jego wygląd. Coraz częściej witaminy i minerały zamykane są w słoiczkach, tubkach i butelkach, które znajdują się w naszej kosmetyczce.

Dlaczego tak ważne jest, aby szampon do włosów czy balsam do ciała miał te składniki odżywcze w swoim składzie? Witamina A, występująca także pod nazwą „retinol” działa ujędrniająco na skórę. Pozwala jej zachować elastyczność mimo upływu czasu, dlatego jest składnikiem wielu kremów i maseczek przeciwzmarszczkowych do twarzy. Podobne działanie ma selen oraz cynk. Z kolei szampony i kremy z witaminą E doskonale nawilżają włosy i skórę.

Poza tym, produkty z witaminą E wygładzają blizny i zmiany trądzikowe. Z kolei zawarta w kremach witamina K niweluje zaczerwienienia i podrażnienia skóry. Szczególnie poleca się kosmetyki z dodatkiem tej witaminy osobom o cerze naczynkowej, ze skłonnością do pękania. Oczywiście, wiele kosmetyków, które nie zawierają witamin i minerałów ma podobne właściwości, jednakże trzeba pamiętać, że zawarte w nich substancje zostały wytworzone sztucznie.

https://winayo.pl/sklep/wina/jagniecina www.doublefaced.de