Minusy spędzania urlopu nad jeziorem

Obcowanie z przyrodą, kąpiele w wodzie oraz możliwość aktywnego wypoczynku za naprawdę niską cenę to niewątpliwie duże zalety spędzania urlopu nad jeziorem. Warto jednak wiedzieć, że wakacje nad jeziorem mają zarówno swoje plusy i minusy. Główną wadą spędzania wakacji nad jeziorem może być niezbyt czysta woda. Ponadto miejscowości położone w okolicy jezior nie gwarantują takich atrakcji i rozrywek jak choćby nadmorskie kurorty.

Osoby, które lubią poznawać nowych ludzi, przesiadywać w knajpach i klubach do białego rana oraz kochające zgiełk miasta, mogą się tutaj nie odnaleźć ze względu na ciszę i spokój. Poza tym również oferta kulturalna jest dosyć uboga. Dla wielu osób minusem są także komary i insekty, które są dosyć uciążliwe wieczorami. Niektórzy także twierdzą, że urlop nad jeziorem może być nudny, ze względu na położenie jezior i brak ciekawych miejsc do zwiedzania w okolicy.

Zatem decydując się na spędzenie wakacji nad jeziorem, warto zastanowić się, jak lubimy wypoczywać i spędzać wolny czas.