Parki narodowe w USA

Na chwilę obecną w Stanach Zjednoczonych istnieją 54 parki narodowe. Każdy z nich jest wyjątkowy na swój sposób i objęty ścisłą ochroną.

Najstarszym i jednocześnie najbardziej znanym parkiem narodowym w Stanach jest Park Narodowy Yellowstone, który każdemu może skojarzyć się z kreskówką o Misiu Yogim. Park Yellowstone został utworzony w 1872 roku i rzeczywiście można znaleźć w nim niedźwiedzie – chociaż zapewne dużo mniej przyjazne niż wcześniej już wspomniany Miś Yogi.

Oprócz niedźwiedzi występują tam też pumy, wilki, rosomaki i kojoty, a także bizony i mustangi. Teren parku jest też urozmaicony licznymi gejzerami i wodospadami.

Park Narodowy Doliny Śmierci znajduje się częściowo zarówno na terenie Kalifornii, jak i Nevady. Temperatura często dochodzi tu nawet do 50 stopni, a w pobliżu trudno jest znaleźć jakiekolwiek źródło wody.

Wśród zwierząt zamieszkujących te tereny znajduje się kojot, puma i ryś. Niegdyś Dolina Śmierci była cennym źródłem (między innymi) złota i srebra, ale obecnie jest wyłącznie pomnikiem natury.

https://www.biletybilety.pl www.wezel-strykow.pl