Przemysł filmowy a antykwariaty

Skoro teatr może zrobić świetny użytek z antyków, a także staroci bez specjalnej wartości, to film nie powinien zostawać w tyle.

Twórcy produkcji historycznych również zawsze dążą do tego, aby maksymalnie wykorzystać potencjał jaki daje tak zwana scenografia naturalna – oryginalne przedmioty, których nie trzeba replikować czy uzupełniać braków za pomocą komputerów.

Antykwariat może stanowić doskonałe źródło takich scenograficznych elementów, które po renowacji lub w stanie sklepowym nadają się idealnie, aby wzbogacić warstwę wizualną filmu.

Rzecz jasna takie założenie sprawdza się w przypadku fabuł osadzonych w realiach historii ostatnich 200 lat, albowiem w antykwariatach najczęściej udaje się znaleźć przedmioty z tego właśnie okresu.

Ze starszymi będzie już problem i oprócz pojedynczych rekwizytów trzeba będzie posiłkować się odtwarzaniem makiet w warunkach pracowni plastycznych.

Tak czy owak wiele filmów historycznych powstaje dzięki wydatnej pomocy antykwariuszy – zwłaszcza produkcji osadzonych w realiach wojennych lub przedwojennych.

https://www.books4business.pl/kategoria/polecane/ www.koffice.org.pl