Witaminy i minerały w diecie sportowca

Produkty bogate w witaminy i minerały to podstawa diety sportowców. Na rynku istnieje wiele suplementów diety zawierających kompozycje składników odżywczych, które mogą stanowić uzupełnienie codziennej diety.

Na co sportowcy powinni zwracać szczególną uwagę podczas wyboru odpowiedniego preparatu? Po intensywnym wysiłku fizycznym organizm wymaga regeneracji. W zależności od tego jakie efekty treningowe chce się osiągnąć, należy sięgać po inne suplementy na stawy.

Niektóre witaminy i minerały wspomagają proces odchudzania, a inne sprzyjają przyrostowi masy lub ochronie stawów. Niezwykle ważny dla każdego sportowca powinien być wapń, ponieważ wpływa na skurcze i rozkurcze mięśni oraz proces rozwoju mięśni.

Żelazo poprawia wydolność oddechową, a sód i potas zażyte po treningu przyspieszają proces regeneracji. Zatem istotne jest, aby przeczytać, jakie składniki zawiera preparat oraz w jakich ilościach.

W ten sposób unikniemy niedoboru lub nadmiaru. Warto także zwrócić uwagę na to, czy suplement zawiera chelaty – substancje, które są połączeniem cząsteczek aminokwasów i minerałów, dzięki którym minerał będzie się szybciej wchłaniał.

Trzeba pamiętać, że przyjmowanie minerałów i witamin to nie tylko dbałość o stan zdrowia. To także lepsza kondycja fizyczna i wyższe osiągnięcia sportowe.

https://yummo.pl/ www.chodziez.net.pl