Woda mineralna – dlaczego lepsza od źródlanej?

Woda mineralna jest uważana za najzdrowszą do picia. Co sprawia, że jest uważana za lepszą od wody źródlanej? Różnica polega na tym, że woda mineralna zawiera składniki mineralne.

Dzięki temu z powodzeniem może uzupełnić braki minerałów w naszym organizmie. Najczęściej rozpuszczonych jest w niej 1000 g składników mineralnych.

Warto także wiedzieć, że minerały znajdujące się w wodzie mineralnej występują w postaci zjonizowanej, co sprawia, że organizm łatwo je przyswaja. W zależności od tego, kto będzie pił wodę, należy sięgać po butelki z wodą o różnej zawartości minerałów.

Osoby dorosłe powinny sięgać po wodę mineralną bogatą w magnez i wapń, ponieważ zawartość tych minerałów w organizmie spada nawet o 1/3. Dzieciom zaleca się podawanie wody niskomineralizowanej.

Z kolei osoby, które się odchudzają powinny pić wodę z wysoką zawartością jodu, ponieważ ten pierwiastek wspomaga redukcję zbędnej tkanki tłuszczowej. Po treningu należy pić wodę wysokomineralizowaną o zawartości powyżej 1500 mg minerałów.

https://winayo.pl/sklep/wina/rozowe